معرفی سهامدارن 

سهامداران شرکت توسعه صنعتگران فارس عبارت اند از:

این شرکت که بزرگترین شرکت از زیر مجموعه صا ایران است در سال ۱۳۵۲  با هدف تولید و تأمین سیستم های الکترونیکی و مخابراتی مورد نیاز کشور تأسیس شده است . این شرکت با برخورداری از بیش از ۱۵۰۰  پرسنل متخصص در قالب ۸ صنعت مختلف طیف وسیعی از فناوری های صنعت الکترونیک و صنایع مکمل را پشتیبانی می کند . این شرکت با برخورداری از پیشرفته ترین امکانات و تجهیزات تولیدی  و آزمایشگاهی به طراحی و تولید مدرنترین تجهیزات نظامی و غیر نظامی به خصوص تجهیزات مخابراتی مشغول می باشد .

۸ صنعت زیر مجموعه صنایع الکترونیک شیراز

  • صنعت فناوری اطلاعات
  • صنعت الکترونیک و لیزر
  • صنعت الکترونیک هوایی
  • صنعت الکترونیک دریایی
  • صنعت رادار
  • صنعت جنگال
  • صنعت لامپها
  • صنعت مکانیک

این شرکت در سال ۱۳۵۵ تأسیس شده است توانمندی اصلی این شرکت تولید انحصاری قطعات میکرو الکترونیک هایبرید ، میکروماژول انواع کارت هوشمند ، پیزوسرامیکها و سنسورهای خاص می باشد .

صنایع قطعات الکترونیک ایران ، پیشرفته ترین و پرفروش ترین شرکت در زمینه تولید انواع Chip card  مانند کارت های تلفن ، کارت های هوشمند ، SIM Card و غیره در ایران می باشد .

خط تولید PCB  این شرکت با در اختیار داشتن فناوری تولید بوردهای چندین لایه می تواند پیچیده ترین بوردهای مدار چاپی و بوردهای چند لایه انعطاف پذیر را طراحی و تولید نماید

صنایع قطعات الکترونیک ایران علاوه بر قطعات الکترونیکی در زمینه تأمین و تولید سیستم های الکترونیکی و مخابراتی مانند سیستم های GSM ، HDSL ، PCM ،WLL  و تجهیزات پزشکی فعالیت دارد .

یکی از دستاوردهای اخیر این شرکت طراحی و تولید سیم کارت SIM Card  جهت شبکه های موبایل نسل سوم CDMA  بر اساس استانداردهای ۳GPP  می باشد .

این شرکت درسال ۱۳۴۶  با مشارکت شرکت Siemens آلمان تأسیس شده است . زمینه فعالیت اصلی کاری این شرکت طراحی و تولید انواع مراکز سویچینگ پرظرفیت تلفن جهت شبکه مخابراتی کشور می باشد . این شرکت با بهره گیری از بیش از ۱۶۰۰ پرسنل متخصص  و کاردان فنی تا کنون بیش از دو سوم مراکز تلفن ثابت و نزدیک به نیمی از مراکز تلفن همراه کشور را تأمین نموده است .

ITMC  نه تنها در تولیدات خود از مشارکت شرکت های بین المللی بنامی چون Siemens  ، NEC  و Alcatel  بهره می گیرد ، بلکه به پشتوانه فعالیت های تحقیقاتی خود موفق به طراحی و زیر بارگذاری مرکز سویچ کم ظرفیت موبایل ( MSC ) ، مرکز تلفن ثابت کم ظرفیت ITMX ، BTS  قابل حمل و غیره شده است .

شرکت توسعه صنعتگران فارس ( کنسرسیوم فارس ) به منظور بهره برداری بیشتر از توان مدیریتی و استفاده مناسبتر از امکانات و تجهیزات موجود درسطح استان فارس با حمایت مدیران ارشد و همت مدیران عامل شرکت های کارخانجات مخابراتی ایران– صنایع قطعات الکترونیک ایران – صنایع الکترونیک شیراز و همکاری تعدادی از مدیران با تجربه پس از برگزاری جلسات متعدد و انجام مشاوره با مدیران ارشد صنعتی – تجاری ، اقتصادی و سیاست گذار کشور و استان فارس در تابستان سال ۱۳۸۵ پا به عرصه حضور گذارده و در اداره ثبت شرکت های صنعتی و بازرگانی شیراز به ثبت رسیده است .